káva Martella

Zastupujeme malú rodinnú pražiareň z Ríma a vieme pre Vás zabezpečít výnimočnú kávu. Poradíme so správnym výberom kávovaru. Vieme spraviť školenie na správnu prípravu kávy a ak potrebujete kávový catering, tak sme tu pre Vás. Tešíme sa na spoluprácu.

Martella Caffé patrí medzi najlepšie talianské kávy. Je pripravovaná s vášnou a láskou, čo sa prejavuje na jej vynikajúcej chuti s ľahkou čokoládovou arómou. Generácie Martellovcov pracovali ako baristi a pražiari pre významné talianske kávove domy, aby si v roku 1940 založili vlastnú pražiareň Martella.
Od prvej chvíle je hlavným ukazovateľom výslednej kávy kvalita použitého zrna a dokonalosť jeho praženia. Najkvalitnejšie kávy Arabica pochádzajú z Guatemaly, Kolumbie a Santa Dominga dopĺňajú ich najlepšie kávy Robusta z Južnej Brazílie a Strednej Ameriky.Malý rodinný podnik sa nachádza asi 10 km juhovýchodne od Ríma, v dedine Marino. Trochu chladnejšie počasie v kopcoch a stále čerstvý vzduch majú blahodárny vplyv na praženie kávy. Praženie kávy je tradične pomalé na plyne, v malých dávkach. Nikdy sa nepraží viac ako 50kg na jednu várku kávy. Tento spôsob praženia je veľmi nákladný, ale výsledkom je potom oveľa kvalitnejšia káva s vynikajúcimi vlastnosťami a špecifickou vôňou. Celý proces je s minimálnymi prvkami automatizácie. Či je zrno už správne upražené sa zisťuje odberom vzorky priamo z pražiacej nádoby jeho vizuálnou kontrolou.

Bratia Martellovci dohliadajú na celý proces výroby kávy od jej nákupu až po praženie, balenie a distribúciu.Ak máte pocit, že aj vy chcete zmenu, odporúčame vám ochutnať kávu Martella, nech vás presvedčí sama. Vypiť dúšok kávy Martella možno považovať za pôžitok, za životný štýl, ktorý výrobcov povzbudzuje k tomu, aby sa udržala jej vysoká kvalita. Spravte si vlastný názor...

1200px-Instagram_logo_2016.svgfacebook martella

web1web2web3f4img_sede_3certificazLOGO-ICEA-E-BIO-EUROPEO-300x181logo-energia-V-300x300