káva Martella


1940 - Rodina zamilovaná do kávy. Týmito slovami by sa dal zhrnúť príbeh Caffè Martella a ako sa často stáva, keď je rozprávaný dobrý príbeh, vždy je na začiatku dedko. Dedko vedený myšlienkou a vôľou to uskutočniť. Azeglio Martella sa narodil v malom meste Marino neďaleko Ríma v roku 1895. Bol nepokojnou a imaginatívnou postavou a po niekoľkých skúsenostiach a po tom, čo prežil dve svetové vojny, si na začiatku štyridsiatych rokov minulého storočia otvoril obchod s potravinami, v ktorom predával aj kávu z okolia Ríma.

1950 - Voľnobežná myseľ, vždy pripravená žartovať so zákazníkmi a vždy hľadá viac, čo im ponúknuť, Azeglio podrobne študuje podnikanie s kávou. Chce byť vodcom a v roku 1950 otvára svoj prvý bar. Rozhodne sa ho otvoriť v Ciampino, v meste na okraji Ríma, ktoré hostilo vtedy jediné medzinárodné letisko v Ríme. Ľudia, ktorí prichádzali a odchádzali z Talianska a z celého sveta, premenili Ciampino na multikultúrne centrum, ktoré bolo pre Azeglia a pre jeho túžbu vytvoriť nový, odlišný produkt, ktorý dokáže oceniť každý, obrovským podnetom. To je dôvod, prečo je v zadnej miestnosti baru nainštalovaný prvý stroj na praženie kávy. Zatiaľ to nevie, ale práve založil svoju pražiareň kávy. Úspech je okamžitý. Bar sa nachádza v centre mesta Ciampino a čoskoro sa stane centrom samotného Ciampina.

1990 - Azeglioho odtlačok sa rozširuje na celú rodinu, deti a vnúčatá zbierajú jeho odkaz a transformujú pôvodné praženie na spoločnosť, ktorá vyrába a distribuuje kávu najskôr v Taliansku, potom po celom svete. Pôvodný duch a charakter tu stále sú. Vrcholom je nadšenie pre inovácie a hľadanie kvality. Známy prístup k podnikaniu poskytuje súcit a služby všetkým zákazníkom. Neformálny prístup je veľmi cenený a cenený a stáva sa silnou stránkou spoločnosti.

2008 - V roku 2008 súťažilo o titul najlepšie importovanej kávy v Nemecku viac ako sto pražiarov. Cena sponzorovaná spoločnosťou SCAE, ktorú režíroval Dr. Steffen Schwarz, je udelená zmesi Maximum Class, vlajkovej lodi Caffè Martella. Toto je plné uznanie kvalitatívnej profesionálnej cesty, ktorá sa začala pred 70 rokmi.

2016 - Fair trade a prístup šetrný k životnému prostrediu nie sú pre nás len prázdne marketingové chytľavé frázy, ale fakty. V roku 2016 sa zrodila BIO zmes Caffè. Cieľom tohto projektu, ktorý je študovaný viac ako rok, je zaistiť transparentnosť celého dodávateľského reťazca, sledovať každý jeden krok a byť efektívny a podporný. Zmes bola vytvorená, aby dokázala, že „BIO“ môže zaistiť najvyššiu kvalitu. Špeciálne espresso je výnimočné v každom ohľade.

2017 - Znie to ako zrejmý záver dlhej cesty. S hrdosťou môžeme povedať, že od tohto roku sa celá výroba spolieha na 100% obnoviteľné zdroje energie, ako uvádza Garanzia d'Origine GO, ktorá potvrdzuje environmentálnu udržateľnosť nášho závodu, ktorá je v súlade s normou EU/2009/28 a s energetickým úradom ARG/ elt 1004/11, dodržiava protokol Carbon Sink, podľa medzinárodnej certifikácie Gold Standard. Zelená nie je len farbou etikety, ale je to každodenný prístup k životu.

2018 - Môže espresso existovať bez kofeínu? To, čo je zrejme protirečením, sa zmenilo na poslednú výzvu! Chceli sme zaistiť osobný nádych a novú príchuť druhu kávy, ktorý bol doposiaľ prehliadaný, pretože bol dieťaťom menšieho Boha ... Vďaka exkluzívnej a patentovanej metóde sme eliminovali každý chemický prvok v procese bezkofeínu tým, že sme sa výhradne spoliehali na sériu „umývaní“ kávy horúcou vodou. Neškodný zdravý proces, ktorý znižuje prítomnosť kofeínu takmer na nulu.

2021 - Naše espresso je vždy rovnaké, fantastické a jedinečné. Ponúkame špičkový sortiment a špičkové služby. Medzitým sa spoločnosť stala certifikovanou spoločnosťou s nulovým vplyvom na životné prostredie. Používame iba obnoviteľné zdroje a vylúčili sme všetky plastové doplnky, ktoré boli nahradené drevom, sklom a certifikovanými kompostovateľnými výrobkami. Spravodlivý obchod chráni životné prostredie a poľnohospodárov. Caffè Martella znamená rešpektovanie životného prostredia a solidaritu pre všetkých účastníkov dodávateľského reťazca, najmä pre tých, ktorí sú slabší. Odkedy Azeglio otvoril svoj prvý bar, sa veľa vecí zmenilo, ale stále sme remeselníkom, ktorý sa každý deň s vášňou venuje tvorbe bezkonkurenčného produktu. Spoľahlivosť, transparentnosť a dlhodobé obchodné vzťahy sú našou značkou.